Nasza oferta obejmuje przewóz i transport osób busami do Niemiec

Przejazd busem do Niemiec

Przejazd busem do Niemiec, Dzierżoniówa, Kłodzka, Legnicy, Wałbrzycha, Świdnicy.

Świadczymy przewozy "od drzwi do drzwi" klienta.

Cena od 200zł za wyjazd

Obsługujemy województwo dolnośląskie i część lubuskiego

Wyjazdy z Polski: wtorek, piątek - godziny ranne
Wyjazdy z Niemiec: środa, sobota - godziny ranne

W celu uzyskania informacji odnośnie cen prosimy o kontakt:

tel: + 48 74 8525472   kom. + 48 601789130

email: maslob@wp.pl   fax: +48 74 8578301

Usługi przewozów na trasie do Niemiec

Busy do Niemiec, kursujące z różnych miast Polski (z oczywistych względów najwięcej z województwa dolnośląskiego), nie zawsze spełniają wyśrubowane normy bezpieczeństwa. W przewozach międzynarodowych nadal eksploatowane są pojazdy, które nie są przystosowane do przewozów pasażerskich. W dużych miastach, Wrocławiu czy Wałbrzychu, sytuacja nie jest zła, natomiast z mniejszych miejscowości często odjeżdżają busy do Niemiec, które są jedynie przerobionymi autami z demobilu firm kurierskich.

Bezpieczeństwo osób przewożonych busami do Niemiec powinno być najwyższym priorytetem organizatorów przejazdu. Miasta takie jak Dzierżoniów czy Legnica do niedawna na przykład niemal wcale nie były obsługiwane przez przewoźników i dopiero w ostatnim czasie zmienia się to z korzyścią dla ich mieszkańców. To ważne, bo wbrew obiegowym opiniom, do Niemiec nie jeździ się tylko do pracy: studenci jadący na wymianę, ludzie chcący zrobić konkretne zakupy, a nawet – i to dość często – poszukujący samochodu do sprowadzenia. Bus do Niemiec jest dla wielu z nich nie tylko najkorzystniejszym, ale niekiedy nawet jedynym środkiem transportu. Bezpieczeństwo przejazdu jest w takim wypadku kluczowe – wszystkie nowoczesne busy realizujące przewozy pasażerskie, powinny być wyposażone nie tylko w to, co widać od razu, czyli na przykład pasy bezpieczeństwa dla pasażerów, ale przede wszystkim powinny być sprawne technicznie, szczególnie jeśli chodzi o układ kierowniczy i hamulcowy, włącznie z hamulcem awaryjnym.

To, że media coraz częściej donoszą o wypadkach polskich busów w Niemczech wynika z dwóch przesłanek: po pierwsze dziennikarze zarabiają więcej, jeśli opublikują informacje na prawach wyłącznych, ale drugi powód jest ważniejszy: organizatorzy przewozów nie zawsze dokładają starań, aby w drogę wyjeżdżały tylko busy do Niemiec nie tylko ze stemplem w dowodzie, ale realnie sprawne i rzetelnie sprawdzone. Klimatyzacja świetnie wygląda w ogłoszeniach i reklamach, ale nie zastąpi sprawnych hamulców. Bus do Niemiec, nawet jeśli jedzie tylko z Kłodzka czy Świdnicy, zanim dotrze do celu, pokona co najmniej kilkaset kilometrów. Niby nie jest to wiele, ale nawet na takich pozornie krótkich dystansach wydarzyć może się wiele. Dobry kierowca ze sporym doświadczeniem to poważny argument, ale pojazd po prostu musi być sprawny i tutaj nie ma miejsca na żadne kompromisy.

Poważni przewoźnicy regularnie sprawdzają stan techniczny busów wykonujących przewozy. Nie chodzi tutaj tylko o badania stanu technicznego „wbijane” do dowodu rejestracyjnego, ale o przeglądy wykonywane na bieżąco przez mechaników, którzy opiekują się busami, wymieniają koła, naprawiają drobne usterki itd. Dopiero w bezpiecznym busie pasażerowie mogą czuć się naprawdę pewnie – niezależnie od tego, jak atrakcyjne jest wyposażenie i jak krótko trwa podróż, nigdy nie jest zbyt krótka, by nie dbać o bezpieczeństwo.

Wybierając busy do Niemiec, należy zwróci więc uwagę nie tylko na cenę i czas przejazdu, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. Nadłożenie godziny drogi nie boli, jeśli jest ceną za gwarancję bezpieczeństwa. Warto też sprawdzać, czy przewoźnik na czas przejazdu ubezpiecza pasażerów – teoretycznie nie jest to konieczne, ale warto zaufać tylko tym przewoźnikom, którzy poważnie traktują zagadnienia bezpieczeństwa nie tylko od strony technicznej, ale również w aspekcie zabezpieczenia przed następstwami nieszczęśliwych wypadków, bo nawet doskonale sprawny bus z różnych powodów może uczestniczyć w wypadku i na tę okoliczność pasażerowie też powinni być zabezpieczeni.


Przewozy do Niemiec busy
Przewozy do Niemiec busy
Przewozy do Niemiec busy
Przewozy do Niemiec busy
-- **portfolio-thumb - Ends** -->